Planujesz wymianę swojego starego, zużytego materaca na nowy? Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować to koniecznie przeczytaj ten artykuł o produktach prozdrowotnych! 

Materace ze statusem wyrobu medycznego – charakterystyka 

Materace ze statusem wyrobu medycznego to produkty, które odznaczają się najwyższą jakością i idealnie sprawdzą się przy profilaktyce wad postawy, zwalczaniu bólu pleców, w czasie rehabilitacji, po zabiegach czy innych kontuzjach. Tego typu produkty poleca się sportowcom i innym osobom aktywnym, ponieważ pomagają rozluźnić ciało i zregenerować mięśnie po wymagającym treningu. Materace prozdrowotne sprawdzą się u każdego, kto zmaga się z problemami zdrowotnymi i potrzebuje podłoża, które dopasuje się do ich potrzeb. Produkuje się je z materiałów o nienagannej jakości, by zapewnić bezpieczeństwo i optymalny komfort. Materace ortopedyczne mają przemyślaną konstrukcję, która podtrzymuje kręgosłup przez całą noc i zapobiega rozwojowi różnych schorzeń czy wad postawy. Charakteryzuje je wysoka elastyczność punktowa, nie odkształcają się i przynoszą ulgę spiętym mięśniom. Materace prozdrowotne to produkty, którym warto zaufać.

Materac sprężynowy 

Materace ze statusem wyrobu medycznego - jaki produkt wybrać?Pierwszy materac należących do modeli prozdrowotnych to Hilding Makarena. Jest to produkt sprężynowy, który wykorzystuje działanie sprężyn Multipocket. Każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej kieszonce i pracuje indywidualnie. Pomaga to zachować optymalną sprężystość i wysoką elastyczność punktową. Sprężyny tworzą aż siedem stref o zróżnicowanej twardości. Po jednej stronie materaca wstawiono płytę z naturalnego lateksu, który ogranicza rozwój mikroflory bakteryjnej. Druga strona została wzbogacona o termoelastyczną piankę Visco, która potrafi świetnie dopasować się do kształtu ciała, by zmniejszyć napięcie mięśniowe. Hilding Makarena to doskonały materac przeciwodleżynowy. Model przeszedł szereg restrykcyjnych badań i testów, by otrzymać miano wyrobu medycznego.

Mocne wsparcie 

Drugi materac warty polecenia to Hilding Fandango. Jest to produkt, który zapewnia mocne wsparcie. Model jest dedykowany osobom z problemami kręgosłupa czy większą wagą. Jego wkład skonstruowano na bazie sprężyny kieszeniowej, która zapewnia świetną elastyczność punktową. Hilding Fandango dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, dzięki czemu kręgosłup zyskuje dodatkowe wsparcie. Wykorzystanie warstwy filcu i kokosu podwyższa twardość materaca. Model jest niezwykle sprężysty i elastyczny. Pokrowiec dostępny w ofercie hamuje tworzenie się pleśni oraz likwiduje pokarm roztoczy, nie używając przy tym szkodliwych substancji chemicznych. Jest to produkt, który otrzymał status wyrobu medycznego.

Materace prozdrowotne to produkty, które przyniosą ulgę w bólu i zapewnią optymalny komfort oraz wygodę. Kup wybrany model już dziś i odmień swoje noce!