Bycie alergikiem potrafi być bardzo uciążliwe. Osoby uczulone na kurz i roztocza muszą przykładać szczególną wagę do dbania o czystość oraz do doboru odpowiednich tekstyliów sypialnianych. Jakie poduszki będą dla nich odpowiednie?

Idealna poduszka dla alergika, czyli jaka?

Najważniejszym parametrem podczas wyboru poduszki dla alergika powinien być rzecz jasna materiał, z którego ta jest wykonana. Liczy się zarówno wypełnienie, jak i poszycie wyrobu. Wynika to z faktu, iż niektóre wsady mogą sprawić, że objawy alergii staną się jeszcze bardziej uciążliwe – do takich wypełnień zalicza się przede wszystkim puch i pierze. Najczęściej polecanym wsadem jest więc ten syntetyczny, składający się z kuleczek poliestrowych lub pianek o przeróżnych właściwościach. Bardzo wiele dostępnych na rynku modeli posiada właściwości hipoalergiczne. Producenci zaczęli również bardziej zwracać uwagę na możliwości prania w warunkach domowych – dzięki funkcjonalnym zamkom błyskawicznym umożliwiającym zdjęcie poszycia jest to jak najbardziej możliwe.

Funkcjonalne poduszki hipoalergiczne – poznaj najlepsze modele

Poduszka antyalergiczna - poznaj jej niesamowite właściwości!Osoby zainteresowane zakupem nowej, odpowiedniej dla alergików poduszki powinny zwrócić na modele oferowane przez markę Fit.4.Sleep. Firma ta słynie z dobrych jakościowo, a zarazem przystępnych cenowo produktów, które zdobyły masę pozytywnych opinii. Zadowolone głosy pochodzą nie tylko ze strony użytkowników, ale również ekspertów. Najpopularniejszy model polecany dla alergików to poduszka antyalergiczna pikowana. Jest ona wypełniona specjalnie opracowanymi, poliestrowymi włóknami kulkowymi, które zostały dodatkowo pokryte warstwą silikonu. Dzięki temu jest lekka, a jednocześnie sprężysta, gwarantując tym samym świetną wyporność. Użyty w procesie produkcji silikon ma pozytywny wpływ na żywotność wyrobu, jak również ma swój udział w termoizolacji. Całość została powleczona dobrze znaną mikrofibrą, która jest odporna na spieranie, a ponadto zapewnia odpowiedni przepływ powietrza wewnątrz wyrobu. Produkt został wyróżniony certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych.

Poduszka ergonomiczna dla alergika 

Nie wszyscy wiedzą, że niemal każda poduszka ergonomiczna posiada właściwości hipoalergiczne. Wynikają one z w pełni syntetycznego wkładu używanego do wypełnienia wyrobów tego typu – zazwyczaj jest to pianka termoelastyczna, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika oraz nacisk, który wywołuje. Ponadto, we wkładzie poduszki utworzono specjalne nacięcia i profilowania, które zapewniają optymalną wentylację poduszki. W efekcie w jej wnętrzu nie gromadzą się szkodliwe dla zdrowia bakteria, kurz i wilgoć. Alergicy bez obaw mogą więc decydować się na poduszki ergonomiczne, które są niesamowicie pomocne przy leczeniu i rehabilitacji oraz doskonale sprawdzają się jako profilaktyka wad postawy.

Chcesz stworzyć higieniczne, odpowiednie dla alergików środowisko do snu, ale masz ograniczony budżet? Odwiedź stronę Sleeping House i wybierz model marki Fit.4.Sleep, która charakteryzuje się wysoką jakością i jest na każdą kieszeń.