Każdy z nas marzy o tym, aby po dniu pełnym obowiązków oraz pracy położyć się do wygodnego łóżka. Okazuje się jednak niestety, że nie wszyscy są w stanie cieszyć się komfortowym wypoczynkiem. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, iż nie każdy posiada odpowiednio dobrany materac do swoich potrzeb oraz preferencji. Powinniśmy więc wiedzieć, że dobre podłoże do snu to gwarancja przespanej nocy oraz oczywiście zdrowia i lepszego samopoczucia na co dzień. Doskonałym rozwiązaniem są zatem materace SleepMed – dowiedz się, dlaczego warto na nie postawić!

Wygoda na pierwszym miejscu!

Produkty SleepMed na rynku w głównej mierze wyróżniają się znacznie większą wygodą niż tradycyjne modele. Jest to naturalnie zasługa wykorzystania odpowiednich materiałów w wypełnieniu materaca. SleepMed stawia wyłącznie na sprawdzone komponenty, które cechują się przede wszystkim dopasowaniem do anatomicznej budowy ciała użytkownika, niezależnie od wybranego stopnia twardości. Wypełnienie materaca zachowuje się w ten sposób, aby gwarantować wsparcie całej sylwetki w różnych pozycjach snu oraz w przypadku różnych wag użytkowników. Materiały reagują bowiem na ciężar i nierzadko również temperaturę ciała, stając się w ten sposób bardziej plastyczne i elastyczne. To z kolei przekłada się oczywiście na większą wygodę wypoczynku, ponieważ każda część ciała otrzymuje odpowiednie podparcie, a zarazem optymalny komfort. Szczególną rolę pełni tutaj pianka termoelastyczna VitaRest lub Celsius-Waterlily. Są to materiały stosowane w większości modeli SleepMed, które wyróżniają się właśnie zdolnością do dostosowania do indywidualnych kształtów ciała. Można nawet powiedzieć, że zachowują się niczym druga skóra, ponieważ idealnie i delikatnie otulają ciało podczas snu, a jednocześnie nie pozwalają na jego nadmierne zapadanie się w podłożu. Co więcej, materace SleepMed oferują możliwość regulacji twardości, co także poprawia osobiste doświadczenia odnośnie wygody wypoczynku. Wszystkie warstwy zastosowane w wypełnieniu można śmiało wymieniać kolejnością. Przykładowo w materacu SleepMed Premium sekwencja beżowa-zielona-biała pozwala uzyskać uczucie delikatnego kołysania oraz optymalną twardość powierzchni. Na wygodę snu jednak niewątpliwie wpływają też sprężyny kieszeniowe wykorzystywane w modelach z kolekcji Hybrid. Ich obecność przekłada się na jeszcze lepsze dostosowanie podłoża do krzywizn ciała, zapewniając stabilne wsparcie sylwetki oraz eliminując niekomfortowy nacisk materaca na biodra czy kręgosłup.Materace SleepMed czyli gwarancja przespanej nocy

Innowacyjne technologie dla lepszego snu

Chcąc zwiększyć jakość swojego wypoczynku, warto uwzględnić zakup materacy SleepMed również ze względu na zastosowanie wielu innowacyjnych technologii, np. technologii Airforce. Jest to unikalne rozwiązanie, którym nie może się pochwalić zbyt wiele modeli. Polega ono na nacinaniu wypełnienia materaca w specjalną kratkę wentylacyjną umożliwiającą sprawniejszą cyrkulację powietrza. Oznacza to, że wilgoć zostaje skutecznie odprowadzana, a żadne zanieczyszczenia nie są w stanie magazynować się nawet w najgłębszych warstwach podłoża do snu. Takie rozwiązanie znacznie więc zwiększa poziom higieny wypoczynku, co może być szczególnie ważne dla alergików, którym obecność alergenów zakłóca spokojny sen. Poza tym technologia Airforce odpowiada także za zachowanie optymalnej temperatury wypoczynku, nie pozwalając na utrzymywanie się ciepła na powierzchni materaca. To z kolei przydatna właściwość podczas letniego okresu, kiedy upał niejednokrotnie oznacza kolejną nieprzespaną noc.

Inną technologią wykorzystywaną w produktach SleepMedpianki naturalne, takie jak pianka wysokoelastyczna Naturalis czy pianka termoelastyczna Visco Bio. W jaki sposób wpływają one na jakość naszego snu? W głównej mierze cechują się wysoką sprężystością, dzięki czemu materac redukuje ilość punktów nacisku i nie pozwala, aby ciało się nadmiernie zapadało. Jednocześnie jednak materiały te dbają o zachowanie prawidłowej postawy w czasie snu, niezależnie od obranej pozycji. Starają się dostosować do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapobiegając ewentualnym dolegliwościom bólowym. Pianki naturalne są także pozbawione szkodliwych związków chemicznych, a na ich miejsce zastosowano olejek rycynowy o doskonałych właściwościach hipoalergicznych. Dzięki niemu zachowujemy więc czyste środowisko snu, gdyż materac cechuje się większą przewiewnością, ograniczając występowanie wilgoci i zanieczyszczeń. Ponadto olejek rycynowy działa również rozluźniająco na mięśnie i przeciwbólowo, co może być w szczególności cenione przez osoby z problemami zdrowotnymi, takimi jak schorzenia kręgosłupa. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, iż pianki naturalne wyróżniają się świetną trwałością, dzięki czemu użytkownicy materacy SleepMed mogą cieszyć się głębokim wypoczynkiem nawet mimo lat codziennego użytkowania.

Indywidualne dopasowanie do potrzeb użytkownika

Przespana noc oznacza również dopasowanie podłoża do potrzeb i preferencji użytkownika. Warto więc ponownie zastanowić się nad zakupem materaca SleepMed, gdyż niezależenie od rodzaju wypełnienia, jest on w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Doskonałym tego przykładem jest chociażby model SleepMed Hybrid Premium. To rozwiązanie, które uwzględnia zarówno odpowiednie wsparcie sylwetki, jak i optymalną wygodę w zależności od osobistych preferencji. W swoim wypełnieniu opiera się bowiem na sprężynach kieszeniowych i piankach elastycznych, których połączenie wskazuje na doskonałą elastyczność punktową. Oznacza to, że użytkownicy otrzymują wsparcie zgodne z ciężarem oraz naturalnymi krzywiznami ich ciała. Co więcej, materac posiada 7 stref komfortu, a każda z nich cechuje się innym stopniem twardości. Takie rozwiązanie ma na celu ustabilizowanie konkretnych części ciała. Dlatego też strefa biodrowa charakteryzuje się większym stopniem twardości, aby móc utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji, podczas gdy strefa stóp zapewnia większą miękkość. Zdecydowanie dużą rolę odgrywa tutaj także zresztą możliwość regulacji twardości. Dzięki tego typu technologii każdy z nas może uzyskać odpowiedni poziom twardości zgodny z osobistymi preferencjami czy ewentualnymi problemami zdrowotnymi. Większość modeli SleepMed zapewnia aż 4 warianty możliwe dzięki odpowiedniej sekwencji ułożenia kolejnych warstw znajdujących się w wypełnieniu materaca. Nie musimy więc testować produktów o konkretnej twardości, aby móc zapewnić sobie komfortowy sen, a tym samym przespaną noc – wystarczy postawić na model SleepMed!

Materace SleepMed to synonim komfortu, innowacyjności i dbałości o zdrowie użytkowników. Dzięki zaawansowanym technologiom, wysokiej jakości materiałom oraz indywidualnemu podejściu do potrzeb klientów SleepMed jest w stanie zapewnić doskonałe warunki do snu. Inwestycja w materac tej marki to jednocześnie inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie na co dzień. Jeśli więc marzysz o spokojnej, przespanej nocy, materace SleepMed to wybór, który warto rozważyć!

wyrób medycznyMaterace SleepMed Premium, Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.