Zdrowy i spokojny sen stanowi średnio aż ⅓ naszego życia, czyli mniej więcej osiem godzin dziennie. Z uwagi na to, warto zadbać o najwyższą jakość wypoczynku, aby móc prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. Jest to możliwe poprzez uwzględnienie kilku czynników, w tym odpowiednio skomponowanego łóżka, które zostało wyposażone w podłoże do spania, takie jak materac. 

Dlaczego warto zainwestować w materac Fit.4.Sleep? 

Decydując się na podłoże do spania, w pierwszej kolejności musimy dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji. Jednak, oprócz tego należy uwzględnić indywidualne właściwości, jakimi wyróżniają się poszczególne modele, w tym materace Fit.4.Sleep. Przede wszystkim, gwarantują one antyalergiczne warunki do spania, dzięki czemu są w stanie zapewnić spokojny sen alergikom. Ich higieniczność dodatkowo zwiększa pokrowiec z zamkiem, który w każdej chwili można ściągnąć i wyprać. Inną kwestią jest to, że posiadają siedem stref twardości, co oznacza, że są w stanie dopasować się w optymalny sposób do sylwetki używkami, tym samym umożliwiając wsparcie kręgosłupa w czasie snu i jego fizjologiczną pozycję. Jednak to nie wszystko, czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep.

Materace Fit.4.Sleep a twardość

Materace Fit.4.Sleep - jak je wybrać oraz dlaczego warto? Twardość, czyli subiektywne i najczęściej różne dla każdego z nas odczucie, stanowi podstawowy parametr, którym powinniśmy się kierować przy wyborze podłoża do spania. O tym, czy materac będzie twardy, decyduje przede wszystkim:

  • waga,
  • wzrost,
  • osobiste preferencje.

Istnieją produkty, jak materace Fit.4.Sleep, które zapewniają nam więcej, niż jedną twardość. Jest to możliwe poprzez zastosowanie wyjątkowego wypełnienia – pianki, która oferuje aż 4 rodzaje komfortu oraz innowacyjnych sprężyn, gwarantujących dwie różne twardości.

Materace Fit.4.Sleep a wymiary, czyli szerokość i długość

Wielu z nas zastanawia się, na czym tak naprawdę polega wybór szerokości podłoża do spania. Decyduje ona o tym, ile będziemy mieć miejsca, więc warto uwzględnić to, czy śpimy z partnerem, czy samemu, gdyż wtedy najczęściej zaleca się materace 80×200 lub 120×200 cm. Oprócz tego liczy się metraż sypialni oraz to, czy już prędzej zakupiliśmy ramę do łóżka. Jeśli chodzi o długość, to standardowo materace mają 200 cm, jednak zaleca się, aby różnica między naszym wzrostem a długością podłoża do spania wynosiła minimum 10 cm. Warto zwrócić na to swoją uwagę, gdyż niezależnie od wymiarów, zarówno mniejsze materace 90×200, jak i większe – 180×200 cm posiadają te same cechy, parametry oraz antyalergiczny pokrowiec.

Wybór podłoża do spania jest dla wielu z nas trudny, dlatego warto postawić na produkty, które dostępne są w różnych wariantach! Takie właśnie są materace Fit.4.Sleep, oferujące wysokiej jakości wypełnienie z licznymi, pozytywnie wpływającymi na sen właściwościami!