Szukając łóżka do sypialni, często zastanawiamy się nad zakupem modelu kontynentalnego. Są to produkty niezwykle wygodne i dobrze się prezentujące w każdego rodzaju wnętrzu, a przy tym posiadają wiele funkcyjności, które ułatwiają codzienne życie. Dowiedz się, jak zbudowane są tego typu produkty i czy sprawdzą się one w Twojej sypialni. 

Łóżko kontynentalne a łóżka zwykłe

Łóżka kontynentalne wyróżniają się przede wszystkim ze względu na swoją budowę. Pierwszym elementem, który jest dla nich charakterystyczny to wykorzystanie w ich wnętrzu specjalnych skrzyń sprężynowych, został umieszczony materac główny oraz materac nawierzchniowy, inaczej zwany topperem. Kolejną cechą charakterystyczną jest ich ponadprzeciętna wysokość w porównaniu z klasycznymi modelami. W wyposażeniu tego typu produktów nie może zabraknąć także pikowanego zagłówka oraz tapicerowania ramy. To wszystko sprawia, że łóżka kontynentalne są niezwykle wygodne, a przy tym elegancko wyglądają w sypialni.

Zalety łóżek kontynentalnych

Czy warto kupić łóżko kontynentalne?Pierwszą zaletą, jaką warto wymienić, jest to, że łóżko kontynentalne często możemy konfigurować w dowolny sposób tak, aby było jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są modele z różnorodnymi modelami materacy, kolorami obić czy rodzajami szuflad. Kolejną zaletą jest ich wcześniej wspomniana wysokość. Ułatwia to wstawanie z łóżka, stąd sprawdzą się one u osób schorowanych lub seniorów. Łóżka kontynentalne są także wyposażone w dodatkowe szuflady, w których możemy zmieścić pościel dla gości czy inne rzeczy, na które już nie mamy miejsca w naszej szafie. Istotną zaletą takich łóżek jest to, że pozwalają one na swobodny przepływ powietrza między podłogą a materacem, co sprawia, że są bardziej higieniczne i komfortowe niż klasyczne ramy łóżek. Modele kontynentalne wyposażone są zazwyczaj w materace sprężynowe. Dla par materac sprężynowy 160×200 będzie odpowiednim rozmiarem, natomiast dla singla można postawić na produkty o wymiarze od 100×200 cm. Wszystko zależy od tego jak wiele miejsca jesteśmy w stanie poświęcić na łóżko.

O czym jeszcze musisz pamiętać, urządzając sypialnie? 

Mając już wybrane łóżko oraz materac, możemy skupić się na pozostałych akcesoriach sypialni takich jak kołdra, czy poduszka. Kołdra powinna przede wszystkim zapewniać komfort termiczny, dlatego postaw na model z opcją lato-zima, bądź dwa osobne produkty, które wymienimy w zależności od pory roku. Warto też pamiętać, że rozmiar musi być dostosowany tak, aby bez problemu okrył dwie osoby. Poszewka, której będziemy używać, powinna być wykonana z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze, takich jak len czy bawełna. Natomiast wybór poduszki jest uwarunkowany tym, czy śpimy na plecach, brzuchu lub boku. Dla osób, które mają problemy z szyją lub kręgosłupem, sprawdzi się poduszka ortopedyczna

Niewątpliwe łóżko kontynentalne rekomendowane jest nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Zainwestuj w produkty najwyższej jakości, ponieważ dobrej jakości odpoczynek, pozwoli na zregenerowanie sił na każdy nadchodzący dzień.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/