Obecnie nie brakuje zabiegów kosmetycznych, które mają na celu poprawę naszego wyglądu i z których chętnie korzysta coraz więcej osób, nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Jedną ze współcześnie najpopularniejszych technik w branży urody jest laminacja brwi. Dlaczego jednak cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Ponieważ obecnie marzymy o gęstych i podkreślonych brwiach, a brwi cienkie jak nitki dawno odeszły już z mody. Na czym natomiast dokładnie polega ich laminacja i czy faktycznie warto ją wykonać? Tego dowiesz się w tym artykule!

Czym jest laminacja brwi?

Laminacja brwi to innowacyjna technika stylizacji, która ma na celu nadać brwiom perfekcyjny kształt, gęstość i kolor. Najczęściej efektem są odpowiednio zagęszczone brwi, pełne objętości i wyczesane ku górze. Laminacja pozwala też opracować ubytki, w których brwi po prostu nie rosną. W ten sposób możemy cieszyć się trwałym rezultatem i wystylizowanymi brwiami na długi czas. Warto jednak podkreślić, że laminacja brwi to zabieg wymagający dużej precyzji, wiedzy i dokładności. Dlatego też przed umówieniem się na wizytę należy sprawdzić konkretny salon kosmetyczny – czy używa on dobrych jakościowo produktów i czy posiada dobre opinii od klientów? Nie chcemy przecież, aby efekt na naszych brwiach był odwrotny od oczekiwanego.

Dlaczego laminacja brwi jest tak popularna?

Laminacja brwi: czym jest i czy warto ją wykonać?Prawie każdy z nas przykuwa dużą uwagę do swojego wyglądu. Dbając o swój wizerunek, chcemy nie tylko wizualnie podobać się innym osobom, ale także podnieść swoją pewność siebie. Z tego też względu wszelkie zabiegi kosmetyczne są obecnie tak popularne, w tym oczywiście laminacja brwi. Jej efekty mogą być naprawdę spektakularne oraz powodować duże zmiany na naszej twarzy. Poza tym współczesna moda mocno skupia się na konkretnych aspektach makijażu, podkreślając w nim w szczególności brwi. Najlepiej, aby były one gęste, wyczesane ku górze i posiadały odpowiedni kształt. Mimo wszystko trudno jest taki efekt uzyskać samodzielnie, posługując się wyłącznie kosmetykami do stylizacji. Dlatego też zabieg laminacji stał się tak popularny. Dzięki niemu nie musimy już dłużej się wysilać, aby nasze brwi wyglądały pięknie i estetycznie.

Jak przebiega zabieg laminacji?

W pierwszym kroku zabiegu brwi są dokładnie oczyszczane za pomocą odpowiedniego preparatu, najczęściej po prostu płynu micelarnego. Następnie ocenia się kształt brwi i w razie potrzeby pozbywa nadmiaru włosków. Niekiedy wykonuje się także pomiar, aby określić symetrię brwi i odpowiednio dostosować zabieg. Przed samym wykonaniem laminacji brwi są również zabezpieczane specjalnym kremem lub żelem. Ten krok ma na celu zminimalizować ewentualne podrażnienia. Głównym elementem zabiegu jest natomiast kwas tioglikolowy – dzięki jego działaniu łuska włosa zostaje otwarta, a brwi stają się bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku. Oprócz kwasu preparat do laminacji posiada jednak także inne substancje aktywne, takie jak keratyna czy proteiny. W ten sposób zmiękcza się i ujarzmia włoski, aby łatwiej można było je formować. Odpowiedni kształt uzyskujemy z kolei za pomocą specjalnych szablonów lub pędzli. W zależności tez od preferencji klienta brwi można podkręcić do góry, wyciągnąć na boki czy nadać im inny wybrany kształt. Po nałożeniu preparatu i wymodelowaniu przychodzi czas na utrwalenie włosków. W tym kroku zazwyczaj stosowany jest specjalny utrwalacz, który zapewnia trwałość efektu laminacji. Poza tym pomaga on także zabezpieczyć brwi przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi, które mogłyby wpłynąć na kształt włosków. Na koniec zabiegu procesu laminacji można również zastosować odżywczy balsam lub serum, które pozwalają zadbać o kondycję włosków oraz skóry wokół brwi. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, aby po wykonanym zabiegu samodzielnie na co dzień także dbać o brwi. Należy stosować się zaleceń stylisty, aż do kolejnego spotkania.

Czy warto zdecydować się na laminację brwi?

Laminacja brwi niewątpliwie gwarantuje piękny i trwały efekt, dzięki któremu samemu nie musimy martwić się o wystylizowanie brwi podczas codziennego makijażu. Zabieg ten pozwala ujarzmić nawet najbardziej problematyczne włoski, z którymi dotychczas mieliśmy kłopot, aby uzyskać odpowiedni kształt. Poza tym proces laminacji sprawia także, że brwi zyskują na objętości, wydają się gęstsze i bardziej pełne, co może znacznie poprawić wygląd całej twarzy. Efekt zabiegu jest też naprawdę długotrwały. Szacuje się, że brwi w nadanym im kształcie mogą nawet utrzymać się do 1,5 miesiąca. Czas ten jednak może być różny w zależności od indywidualnych warunków. Ogółem zakłada się, że im szybciej włos rośnie, tym efekty będą krótsze. Trudno natomiast zaprzeczyć, iż mimo wszystko laminacja brwi to spore udogodnienie. Dzięki niej nie trzeba codziennie rano poświęcać czasu na stylizacje włosków. Ponadto po zabiegu ich pielęgnacja staje się łatwiejsza, ponieważ brwi są ułożone w jednym kierunku.

Laminacja brwi charakteryzuje się więc wieloma korzyściami, ale czy to znaczy, że faktycznie warto się na nią zdecydować? W większości przypadków jak najbardziej! Jeżeli na co dzień stylizujemy swoje brwi, ale proces ten jest dla nas dość męczący i żmudny, laminacja będzie świetnym rozwiązaniem. Zabieg jest też w szczególności dedykowany osobom, które posiadają problematyczne włoski niechętne do współpracy czy których brwi są rzadkie i wymagają większej gęstości. Zresztą każdy, kto lubi poświęcać uwagę swoim brwiom, powinien zastanowić się nad zabiegiem laminacji. Niestety należy jednak pamiętać, że laminacja to wciąż zabieg chemiczny, który może zawierać pewne przeciwskazania. Przede wszystkim nie będzie on odpowiedni dla każdego typu cery. Osoby o wrażliwej skórze lub podatne na alergie powinny skonsultować się z dermatologiem przed podjęciem decyzji o laminacji brwi. Wszelkie otwarte rany w okolicach brwi, infekcje oczu czy fatalna kondycja włosków to kolejne przeciwskazania do zabiegu. Laminacji nie powinniśmy się też poddawać, jeśli jesteśmy przeziębieni, mamy świeżą opaleniznę lub gdy zmagamy się z trądzikiem. Z wykonaniem zabiegu muszą się także powstrzymać osoby, które w ostatnim czasie robiły u siebie makijaż permanentny lub inne zabiegi związane z brwiami. Pamiętajmy, że brwi również potrzebują czasu, aby się zregenerować.

Natomiast w trosce o prawidłową regenerację naszego organizmu nie zapominajmy o zdrowym śnie. Przede wszystkim warto wyposażyć się w wygodny materac dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli szukasz taniego materaca 80×200 cm, z pewnością znajdziesz go w sklepach w Bydgoszcz.

Laminacja brwi to innowacyjna metoda, która bez dwóch zdań zapewnia wspaniałe efekty. Warto się na nią zdecydować, jeśli lubimy podkreślać swoje brwi, ale szkoda nam czasu na ich codzienne stylizowanie. Jednocześnie jednak należy być świadomym pewnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Choć w ogólnej mierze laminacja to doskonałe rozwiązanie gwarantujące piękne brwi, to niestety nie każdy może się na nią zdecydować.

Przeczytaj także: Jak dbać o materac