Jako dorośli często zapominamy, z jaką burzą hormonów mają do czynienia nasze pociechy w okresie dojrzewania. W tym czasie potrzebują własnej przestrzeni, w której mogą spędzać czas z przyjaciółmi, na nauce lub odpoczynku. Z uwagi na to, powinniśmy zadbać o jak najlepszą aranżację sypialni dla nastolatków. Można ją podzielić na trzy strefy – jakie?

Strefa do nauki

Z okresem nastoletnim najczęściej kojarzy nam się szkołą średnią, a tym samym – nauka. Niezaprzeczalnie, w tym czasie dziecko intensywnie się rozwija nie tylko pod względem fizycznym, ale i umysłowym, poznając podstawowe informacje i zdobywając wykształcenie. Z uwagi na to, warto wygospodarować w sypialni osobne miejsce, które będzie przeznaczone do nauki i odrabiania lekcji. Powinno składać się przede wszystkim z:

  • odpowiednio długiego i szerokiego biurka, które zapewni dużo miejsca na książki, zeszyty oraz komputer,
  • ergonomiczny fotel, stabilizujący kręgosłup,
  • dodatkowy regał na wszelkiego rodzaju akcesoria biurowe i książki.

Strefa do relaksu

Jak urządzić sypialnię dla nastolatka?Współcześnie coraz częściej wyróżniamy w sypialni – zarówno osób dorosłych, jak i nastolatków, strefę do relaksu. Jest to osobny kącik, w którym można odpocząć po ciężkim dniu i poświęcić się ulubionym zajęciom czy samorozwiązaniu. Zazwyczaj składa się z wygodnego fotela lub krzesła, stołu oraz jakiś regał. Co więcej, może to być miejsce, w którym będziemy przyjmować gości lub w przypadku nastolatków – przyjaciół. A sami co możemy tam robić? Jak się okazuje, strefa to relaksu to najlepsze miejsce do:

  • czytanie książki,
  • oglądania ulubionego serialu,
  • rysowania lub malowania.

Strefa do wypoczynku

Strefa do wypoczynku obejmuje szafki nocne, które ewentualnie możemy umieścić obok obowiązkowego elementu wyposażenia każdej sypialni, czyli łóżka. Aby móc zapewnić swojemu dziecku jak najlepsze warunki do wypoczywania, należy zainwestować w wysokiej jakości materac do spania. Jest to wysokiej jakości produkt, który pozwala na najlepsze wsparcie kręgosłupa, a także najlepszą regenerację mięśni. Jednak materac to nie wszystko, gdyż każde łóżko nastolatka powinno być wyposażone także w:

  • kołdrę, gwarantującą komfort termiczny,
  • poduszkę, pozwala na najlepsze wsparcie głowy, barków i kręgosłupa szyjnego,
  • pościel i prześcieradło, odpowiadające za komfortowy wypoczynek.

Szacuje się, że nastolatkowie powinni spać od ośmiu do dziesięciu godzin na dobę, aby móc się prawidłowo rozwijać. Z uwagi na to, warto już dziś odpowiednio urządzić sypialnię dla nastolatka, najlepiej wydzielając trzy podstawowe strefy.

Podziękowania za współpracę przy pisaniu artykułu dla Cheval – Sklep Jeździecki

Przeczytaj także: