Czy wiesz, że wybór odpowiedniego materaca może diametralnie zmienić jakość Twojego życia? Materace SleepMed, dzięki innowacyjnym technologiom i starannie opracowanym materiałom, oferują efektywny wypoczynek, który jest kluczowy dla dobrego samopoczucia. Można powiedzieć, że stanowią klucz do zdrowszego, a także bardziej satysfakcjonującego życia. A dlaczego? Dowiedz się, jak sen wpływa na jakość życia oraz jaką rolę odgrywa tutaj dobry materac!

Czym jest zdrowy sen i jak wpływa na jakość życia?

Zdrowy sen to stan, w którym organizm ma możliwość pełnej regeneracji. Możesz go rozpoznać po tym, że rano budzisz się wypoczęty, pełen energii i w dobrym humorze. Jednak, aby było to możliwe, to musi się on spełnić trzy warunki, czyli:Jak materace SleepMed wpływają na jakość Twojego życia?

 • wysoka jakość – zdrowy sen charakteryzuje się płynnością oraz ciągłością, bez częstych przebudzeń, a także przechodzeniem przez wszystkie fazy cyklu snu, w tym fazę REM, która jest szczególnie ważna dla regeneracji mózgu,
 • odpowiednia długość – dorosły człowiek potrzebuje zazwyczaj od 7 do 9 godzin snu na dobę,
 • prawidłowa głębokość – głęboki sen, zwany również snem wolnofalowym, jest kluczowy dla fizycznej regeneracji organizmu, gdyż wówczas następuje intensywna regeneracja komórek czy wzrost mięśni.

Z pewnością zastanawiasz się, po co tak naprawdę dbać o zdrowy sen. Jak się okazuje, stanowi on fundament dobrego samopoczucia, zdrowia oraz wysokiej jakości życia. Wynika to z faktu, iż pomaga w regeneracji mięśni, naprawie tkanek i wzmacnianiu układu odpornościowego, a także redukuje ryzyko chorób przewlekłych takich jak cukrzyca, choroby serca czy otyłość. Ponadto wspiera zdrowie psychiczne, pozwala na zwiększenie produktywności, ułatwia skoncentrowanie się na aktualnie wykonywanym zadaniu czy daje Ci więcej energii w ciągu dnia. Można zatem śmiało powiedzieć, że sen jest ważny i warto o niego odpowiednio dbać. A w jaki sposób?

Jak poprawić jakość wypoczynku? Oto najważniejsze zasady higieny snu!

Na zdrowy wypoczynek wpływa wiele czynników, a wszystkie uwzględniają zasady higieny snu. Jest to zbiór norm, zachowań i nawyków, które powtarzane w sposób regularny, są w stanie poprawić jakość, długość oraz głębokość Twojego wypoczynku. Uwzględniają one m.in.:

 • regularny harmonogram snu, gdyż chodzenie spać i wstawanie o tych samych porach każdego dnia pomaga w regulacji wewnętrznego zegara biologicznego,
 • stworzenie odpowiedniego środowiska do wypoczywania, gdyż Twoja sypialnia powinna być cicha, ciemna i chłodna,
 • unikanie kofeiny i alkoholu w godzinach wieczornych, gdyż mogą zakłócać cykl snu,
 • zrelaksowanie się przed snem, gdyż pomoże to w przygotowaniu się do snu,\
 • ograniczenie drzemek w ciągu dnia, gdyż może to utrudniać zasypianie,
 • unikanie ciężkich i obfitych posiłków na kilka godzin przed położeniem się do łóżka, gdyż mogą one zalegać w żołądku i utrudniać efektywny wypoczynek.

Istotnym aspektem zdrowego wypoczynku jest także wysokiej jakości materac do spania. Jednak czy w każdej sypialni sprawdzi się pierwszy lepszy dostępny model? Jak się okazuje – niekoniecznie. Przede wszystkim przy ich wyborze musisz uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. Inną kwestią jest fakt, iż tylko materace SleepMed są w stanie spełnić oczekiwania każdego współczesnego człowieka. A dlaczego? I w jaki sposób?

Wysoka jakość życia idzie w parze z dobrym materacem – poznaj markę SleepMed

Jakość snu ma bezpośredni wpływ na Twoją codzienną wydajność, zdrowie fizyczne i psychiczne, a także ogólną jakość życia. Warto zatem zainwestować w najlepsze podłoże do spania dostępne na rynku, czyli materace SleepMed. Przede wszystkim są to produkty ze statusem wyrobu medycznego, co oznacza, że każdy z nich musiał przejść rygorystyczne testy medyczne i otrzymać pozytywny wynik. Oznacza to, że gwarantują odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, utrzymując go w naturalnej, neutralnej pozycji dzięki niemalże idealnemu dopasowaniu się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Wynika to przede wszystkim z wykonania innowacyjnych materiałów oraz technologii, które powinieneś/aś znać!

Materace SleepMed – poznaj wyjątkowe wypełnienie

Na szczególną uwagę zasługują pianki termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®, które reagują na ciepło oraz nacisk ciała użytkownika. Dzięki temu idealnie dopasowują się do sylwetki i gwarantując zdrowy oraz komfortowy wypoczynek. Osoby poszukujące komfortowego snu powinny również zwrócić uwagę na modele hybrydowe, które oprócz pianek, posiadają także sprężyny kieszeniowe typu Multi. Posiadają dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe, a także są w stanie pracować niezależnie, przez co podłoże do spania zapewnia maksymalnie wysoką elastyczność punktową. Dodatkowo w ofercie znajdują się materace posiadające naturalne pianki. W ich składzie znajduje się naturalny olej rycynowy lub sojowy, który zastępuje sztuczne związki chemiczne, co wpływa na lepszą wentylację i właściwości hipoalergiczne materacy.

Materace SleepMed – poznaj technologię na miarę współczesnego człowieka

Rozwiązaniem na miarę współczesnego człowieka jest specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Wówczas dochodzi do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz materaca, co oznacza, że ciepło oraz wilgoć są kierowane do otwartych komór. Do ich eliminacji wystarczy naturalne ruchy ciała, np. podczas przewracania się na drugi bok, Opisaną technologię Airforce wykorzystano w innowacyjnej piance FlexiFoam oraz wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę wypełnienia wszystkich materaców SleepMed.

Materace SleepMed – poznaj prawdziwą definicję komfortowego wypoczynku

Materace SleepMed posiadają w swoim wnętrzu ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, która umożliwia stworzenie aż 4 stopni twardości! Oznacza to, że możesz stworzyć układ warstw, który prezentuje się następująco:

 • schemat beżowa – zielona – biała pianka daje średnią twardość materaca,
 • schemat beżowa – biała – zielona pianka daje idealne podparcie dla osób cięższych oraz wszystkich tych, którzy borykają się z problemami z kręgosłupem
 • schemat zielona – biała – beżowa pianka daje wysoką sprężystość,
 • schemat biała – zielona – beżowa pianka daje najtwardszą wersję materaca.

Dla zwiększenia komfortu stworzono kolekcje, które dodatkowo posiadają odpinany top, dzięki któremu można osiągnąć aż 6 stopni twardości. Teraz na pewno wyśpisz się w komfortowych warunkach!

Nie ma co ukrywać – wybór odpowiedniego podłoża do spania to inwestycja w zdrowie i jakość życia. Materace SleepMed, dzięki swoim unikalnym cechom, mogą przyczynić się do poprawy jakości snu, a tym samym do lepszego funkcjonowania na co dzień. A dobre samopoczucie to podstawa udanego dnia oraz wysokiej jakości życia!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.