Nie ma co ukrywać – prawidłowa postawa ciała to fundament zdrowia i dobrego samopoczucia. W dzisiejszych czasach, kiedy to coraz więcej czasu spędzasz w pozycji siedzącej, dbanie o postawę staje się jeszcze ważniejsze. Jednym z kluczowych elementów, który może wspierać prawidłową postawę, jest komfortowe podłoże do spania. Na rynku znajduje się wiele produktów, jednak to materace SleepMed przyciągają sporo uwagi. Dlaczego?

Z czego wynika nieprawidłowa postawa ciała?

Nieprawidłowa postawa ciała to inaczej wady postawy, które można podzielić na wady proste i złożone. Najczęściej jednak mówi się tutaj o skoliozie, a także pogłębionej lordozie lędźwiowej i kifozie piersiowej. Kiedyś dotyczyły one głównie dzieci, jednak współczesny świat się zmienia, przez co coraz więcej osób, nawet dorosłych, jest na nie narażone.Przyczyny tego zjawiska są dość łatwe do zdefiniowania, gdyż obejmują przede wszystkim:

  • Jak materace SleepMed mogą poprawić Twoją postawę ciała?siedzący tryb życia, który prowadzi do osłabienia mięśni pleców i brzucha odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy,
  • niewłaściwe nawyki codzienne, takie jak nieprawidłowe siedzenie, wstawanie lub noszenie ciężkich przedmiotów,
  • brak aktywności fizycznej, która jest kluczowa dla utrzymania silnych i zdrowych mięśni, które wspierają kręgosłup,
  • ciągły stres i napięcie, które najczęściej sprowadzają się do garbienia lub nadmiernego napinania ramion oraz szyi,
  • złych nawyków z dzieciństwa, które obejmują m.in, noszenie ciężkich plecaków na jednym ramieniu.

Co ciekawe również niewłaściwe podłoże do spania może się do tego przyczynić, wystarczy, że nie zapewnia odpowiedniego wsparcia dla kręgosłup. Wynika to z faktu, iż sen na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu powoduje niewłaściwe wsparcie pleców, co prowadzi do bólu i napięć.

Jakie są konsekwencje nieprawidłowej postawy ciała?

Jednym z najczęstszych skutków nieprawidłowej postawy są bóle pleców i szyi. Nic dziwnego – długotrwałe garbienie się lub niewłaściwe ustawienie kręgosłupa może prowadzić do przewlekłych bólów, które z czasem mogą stać się trudne do zniesienia, a nawet wymagać interwencji medycznej. Dodatkowo znacząco pogarszają jakość życia, a także negatywnie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nieprawidłowa postawa ciała powoduje również nierównomierne obciążenie mięśni. Są one stale napięte, przez co mogą ulec osłabieniu. Pojawia się także ból oraz ograniczony zakres ruchu. Co ciekawe niewłaściwa postawa, szczególnie w okolicy szyi, może prowadzić do napięciowych bólów głowy. Oprócz tego możesz zmagać się z pogłębieniem aktualnych wad postawy lub schorzeń, co prowadzi do kolejnych problemów.

Sposoby na poprawę swojej postawy ciała

Poprawa postawy ciała wymaga świadomego podejścia do codziennych nawyków. Przede wszystkim należy postawić na regularne ćwiczenia – to właśnie one są kluczowe dla utrzymania silnych mięśni, które wspierają kręgosłup i pomagają utrzymać prawidłową postawę. Sprawdzi się tutaj włączenie do codziennych treningów takich ćwiczeń, jak plank, superman czy mostek biodrowy. Oprócz tego zadbaj o ergonomiczne warunki do pracy, zwłaszcza jeśli pracujesz zdalnie. Zainwestuj w dobre krzesło, regulowane biurko czy monitor, który można ustawić względem własnych preferencji. Zadbaj także o odpowiednie nawyki, takie jak nie garbienie się czy stanie prosto. Nie wolno Ci także zapomnieć o zdrowym wypoczynku! W końcu to właśnie on pozwoli na regenerację pod kątem fizycznym i psychicznym. Postaw tutaj przede wszystkim na wysokiej jakości materac do spania. Powinien on zapewniać wsparcie dla kręgosłupa, dostosowując się do naturalnych krzywizn ciała. Najlepszą opcją będą tutaj materace SleepMed, które wykorzystują liczne technologie.

Dlaczego materace SleepMed są wyjątkowe?

Materace SleepMed wyróżniają się na tle konkurencji dzięki kilku kluczowym cechom, które zapewniają najwyższy poziom komfortu oraz wsparcia. Posiadają przede wszystkim status wyrobu medycznego, co oznacza, że został poddany rygorystycznym testom i spełnia określone wymagania normatywne ustalone przez odpowiednie instytucje lub organy certyfikujące. Zaprojektowano je z myślą o wspieraniu zdrowego wypoczynku każdego – w tym osób z wadami postawy. Wpływa na to kilka istotnych kwestii, w tym:

  • innowacyjne materiały – wykorzystują piankę termoelastyczną, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, a także warstwy pianki wysokoelastycznej, które zapewniają odpowiednie podparcie,
  • regulacja twardości – oferuje możliwość regulacji twardości poprzez odwracanie poszczególnych warstw lub korzystanie z dedykowanych wkładek, co pozwala użytkownikom na dostosowanie materaca do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji,
  • 7 stref twardości – dzięki zróżnicowanym strefom twardości, materac zapewnia indywidualne dopasowanie, wspierając kręgosłup w jego naturalnej pozycji i redukując punkty nacisku
  • technologia Airforce – pozwala na optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac utrzymuje odpowiednią temperaturę przez całą noc, a także dba o eliminowanie ciepłego i wilgotnego powietrza,
  • właściwości antyalergiczne – wszystkie modele wykonano z materiałów, które są przyjazne dla alergików.

Wybór odpowiedniego podłoża do spania ma ogromne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa i ogólnej postawy ciała. Jak się okazuje, materace SleepMed oferują wsparcie, które pomaga utrzymać kręgosłup w naturalnej pozycji, co przekłada się na lepszą postawę i komfortowy sen. Świadczy to tylko o jednym – inwestując w materac SleepMed, dbasz nie tylko o jakość snu, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień!

wyroby medyczneMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.