Wybór materaca to dla wielu osób ciężkie zadanie – jednak czy faktycznie jest czego się bać? Jak się okazuje, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak prawidłowo dobrać twardość podłoża do swoich preferencji oraz potrzeb, a także jakie jeszcze czynniki odgrywają ważną rolę przy jego zakupie. Oczywiście wybór modelu to kwestia indywidualna, jednak warto sprawdzić markę rekomendowaną przez specjalistów. Obecnie warto zwrócić szczególną uwagę na materace SleepMed. A dlaczego?

Co uwzględnić przy wyborze materaca, aby jak najlepiej go do siebie dopasować?Dlaczego materace SleepMed są często rekomendowane przez specjalistów?

Bez dwóch zdań wybór materaca może mieć istotny wpływ na jakość snu, a to przekłada się na poziom energii czy ogólne samopoczucie. Dobre podłoże do spania powinno uwzględniać osobiste preferencje użytkownika. Oznacza to, że musisz:

  • określić stopień twardości – zastanów się, czy wolisz materac miękki, średnio-twardy czy twardy,
    zastanowić się nad pozycją snu – jeśli śpisz na boku, materac o średnim stopniu twardości może być najlepszym wyborem, natomiast osoby śpiące na plecach mogą preferować nieco twardsze podłoże,
  • uwzględnić stan zdrowia układu oddechowego – jeśli jesteś uczulony na roztocza kurzu lub inne alergeny, warto wybrać materac z hipoalergicznymi pokrowcami i materiałami.

Nie bez znaczenia jest także rozmiar czy dodatkowe technologie. Przez tak duży natłok zmiennych człowiek może dostać bólu głowy. Na szczęście mark SleepMed znalazła rozwiązanie!

Materace SleepMed – czym się wyróżniają na tle innych?

Materace SleepMed cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób przyciąga ich innowacyjny charakter, na który składają się liczne technologie oraz wysokiej jakości materiały. Oto pięć najbardziej charakterystycznych cech materacy SleepMed!

Po pierwsze – wypełnienie

Wypełnienie produktów z oferty SleepMed mona podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest sprężyna kieszeniowa typu Multi. Zapewnia ona maksymalnie wysoką elastyczność punktową oraz dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe. Dostępne są również modele tylko na bzie pianki. Jedną ze składowych wypełnienia jest pianka termoelastyczna VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Reaguje ona na ciepło oraz nacisk ciała, przez co idealnie dopasuje się do użytkownika.

Po drugie – regulacja twardości

Twardość to aspekt ustalany na podstawie wagi i preferencji użytkownika. Jednak czy na pewno? Jak się okazuje, nie musisz na stałe przywiązywać się do jednej twardości, gdyż materace SleepMed są w stanie zaoferować aż 4 stopnie twardości! Wszystko to dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej. A jeśli to za mało, to sprawdź modele z odpinanym topem – posiadają one aż 6 stopni twardości.

Po trzecie – technologia Airforce

Ciekawym aspektem jest technologia Airforce, która znajduje się w każdym modelu z oferty SleepMed. Stanowi specjalną, wielostrefową technologię nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Pozwala to na maksymalny obieg powietrza. W ten sposób całe ciepło oraz zgromadzona wilgoć jest w stanie usunąć się z wnętrza materaca. Dodatkowo korzystnie wpływa to na właściwości antyalergiczne.

Po czwarte – unikalne pokrowce

W zależności od kolekcji, materace SleepMed dostępne są w dwóch pokrowcach. Pokrowiec Merced posiada dzianinę nasączoną specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener), która nie tylko zwiększa odprowadzanie wilgoci, ale również nadaje dzianinie wyjątkową miękkość. Dodatkowo sam w sobie gwarantuje odczuwalny efekt masażu. Drugą opcją jest pokrowiec Probiotex. Wykazuje on technologię aktywnych probiotyków, która zmniejsza ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%.

Po piąte – gwarancje bezpieczeństwa

Materace SleepMed podsiadają status wyrobu medycznego. Aby go zdobyć, musiały zostać poddane rygorystycznym testom i przejść je wszystkie z pozytywnym wynikiem. Dzięki temu użytkownicy mogą mieć pewność, że materac, który wybierają, jest bezpieczny i skuteczny we wspieraniu ich kręgosłupa. Oprócz tego każdy model posiada certyfikat jakości AEH, który potwierdza jakość wszystkich komponentów, a także całego produktu.

Czy materace SleepMed są faktycznie dla każdego?

Materace SleepMed są szeroko dostępne i oferują wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, które podnoszą jakość snu. Wszystko to, aby sprostać potrzebom użytkowników. Nic zatem dziwnego, że można je polecić niemalże każdemu, w tym:

  • osobom starszym, z uwagi na najlepsze wsparcie sylwetki oraz gwarancję zdrowego snu,
  • osobom aktywnym, z uwagi na zdrowy wypoczynek i prawidłową regenerację,
  • osobom z siedzącym trybem życia, z uwagi na wsparcie kręgosłupa oraz wypoczynek w komfortowych warunkach,
  • osobom w okresie rekonwalescencji, z uwagi na właściwości przeciwodleżynowe,
  • osobom cierpiącym na alergie, z uwagi na właściwości antyalergiczne i higieniczne środowisko do wypoczywania,
  • osobom ze schorzeniami kręgosłupa, z uwagi na gwarancję odpowiednio dobranej twardości oraz wsparcie pleców.

Jednakże podobnie jak w przypadku każdego materaca, istnieją indywidualne preferencje i wymagania, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór. Uwzględniają one przede wszystkim rozmiar podłoża do spania oraz jego rodzaj wypełnienia, gdyż modele piankowe i hybrydowe oferują nieco inny komfort w czasie snu.

Materace SleepMed wyróżniają się nie tylko jakością, ale także zaufaniem specjalistów. Ich zdolność do dostosowania się do indywidualnych potrzeb użytkowników, wspierania zdrowego snu oraz dbałości o higienę sprawiają, że są one często rekomendowane. Nie ma więc co się dziwić, że coraz więcej osób wybiera materace SleepMed jako bazę swojego łóżka i miejsce do regeneracji oraz zdrowego wypoczynku.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.