Alergicy to ta grupa społeczeństwa, która musi przykuwać szczególną uwagę do kwestii higieny i minimalizacji alergenów w swoim otoczeniu. Dotyczy to także, a może nawet zwłaszcza aspektu zdrowego snu. Alergeny i zanieczyszczenia mogą bowiem zakłócać spokojny wypoczynek, wywołując niepożądane reakcje, takie jak katar, kaszel czy podrażnienie oczu. Alergicy powinni więc zadbać o dobór właściwych akcesoriów sypialnianych, które zapewnią im czyste środowisko snu. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj z pewnością produkty SleepMed! Na jakie ich właściwości warto zwrócić uwagę w trosce o higienę wypoczynku?

Wybór materaca SleepMed o właściwościach hipoalergicznych

Niezaprzeczalnie główną rolę w odpowiednim wyposażeniu łóżka odgrywa dobrze dobrany materac SleepMed. Jednakże w przypadku alergików istotnym elementem nie jest tylko twardość czy wielkość materaca, a przede wszystkim są to właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że materac powinien być zdolny do zapewnienia czystych warunków snu podczas każdej nocy. Po pierwsze musi być on przewiewny, aby mógł skutecznie odprowadzać wilgoć oraz zapobiegać gromadzeniu się zanieczyszczeń i alergenów wewnątrz wypełnienia. Dodatkowym atutem materacy SleepMed jest jednak zastosowanie technologii Airforce, która opiera się na wykonaniu specjalnych nacięć w warstwach wypełnienia. Nacięcia te z kolei tworzą specjalne kanały wentylacyjne usprawniające cyrkulację powietrza. W efekcie alergeny nie mogą zakłócać zdrowego wypoczynku alergika. Dobrym tego przykładem jest m.in. model SleepMed Premium. Cechuje się on doskonałą przewiewnością, a także zastosowaniem hipoalergicznych materiałów, takich jak pianki elastyczne, które są przyjazne dla skóry. Co więcej, materac ten posiada zdejmowany pokrowiec – można go wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza, co przekłada się na jeszcze większy poziom higieny snu. Sam pokrowiec również jest wykonany z hipoalergicznego materiału Merced, który dodatkowo wykorzystuje specjalną apreturę zmiękczającą i doskonale odprowadzającą wilgoć z podłoża. Dzięki więc tak dobranemu materacowi do snu każdy alergik może pożegnać się z dokuczliwym reakcjami alergicznymi.Alergik a odpowiednie wyposażenie łóżka

Bezkonkurencyjnym produktem jest tutaj jednak materac SleepMed Natura Plus. Dlaczego? Ponieważ stawia on na w pełni naturalne materiały, dodatkowo wzbogacone o olejek rycynowy. Zastępuje on sztuczne związki chemiczne, nadając wypełnianiu materaca właściwości hipoalergicznych. Poza tym komponenty takie jak wysokoelastyczna pianka Naturalis czy włókna lnu wyróżniają się wyjątkową trwałością, dzięki czemu alergicy mogą korzystać z podłoża do snu przez wiele lat, nadal zapewniając sobie czyste środowisko wypoczynku.

Poduszka SleepMed dla czystych warunków snu

Aby jednak alergik mógł cieszyć się w pełni higienicznym i zdrowym snem, powinien również uwzględnić wybór odpowiedniej poduszki SleepMed. Na jakie jednak jej właściwości warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Przede wszystkim będzie to ponownie zdolność do samodzielnej wentylacji, która wiąże się ze swobodnym przepływem powietrza wewnątrz wypełnienia. To z kolei przekłada się na skuteczne odprowadzanie wilgoci oraz zapobieganie rozwojowi zanieczyszczeń i alergenów. Poza tym poduszki SleepMed opierają się wyłącznie na bezpiecznych i hipoalergicznych materiałach, takich jak chociażby pianka termoelastyczna czy włókna węglowe. Ten drugi komponent zasługuje jednak na nieco więcej uwagi ze względu na jego właściwości antybakteryjne. Włókna węglowe doskonale bowiem regulują wilgoć, uniemożliwiając rozwój bakterii i alergenów w przestrzeni wypoczynkowej. Znajdziemy je przede wszystkim w poduszce SleepMed Supreme Pillow, dzięki czemu stanowi ona świetny wybór dla każdego alergika. Model ten potrafi także redukować nieprzyjemne zapachy oraz eliminować ładunki elektryczne skumulowane na ciele, co przekłada się na zmniejszenie napięcia mięśni.

Wszystkie poduszki SleepMed, podobnie jak materace, mogą również pochwalić się posiadaniem zdejmowanego pokrowca. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokrowiec można śmiało wyprać w pralce, usuwając ewentualne zabrudzenia oraz eliminując zanieczyszczenia z powierzchni wypoczynkowej. Przykładowo warto więc wyposażyć się w model SleepMed Comfort Pillow, który jest polecany osobom wrażliwym na różnego rodzaju alergeny.

Dodatkowe rozwiązania i produkty SleepMed dla zwiększonej higieny snu

Dobór odpowiedniego materaca i poduszki nie jest jednak wszystkim, co może zrobić alergik dla zachowania czystych warunków snu. W ofercie SleepMed znajdziemy dodatkowe rozwiązania, które mogą pomóc zwiększyć higienę wypoczynku. Jednym z nich jest mata kokosowa – to produkt wyróżniający się doskonałą wentylacją wypełnienia. Jej naturalne komponenty, takie jak włókno kokosowe i mleczko kauczukowe także cechują się właściwościami higienicznymi, dzięki którym użytkownik nie zmaga się z uporczywymi objawami alergicznymi w trakcie snu. Poza tym mata kokosowa stanowi niejaką dodatkową warstwę chroniącą wypełnienie materaca. Dzięki niej wilgoć odprowadzana jest jeszcze sprawniej, a zanieczyszczenia nie są w stanie się ani gromadzić, ani tym bardziej rozwijać.

Innym rozwiązaniem jest natomiast ochraniacz na materac SleepMed. Choć w głównej mierze jego przeznaczeniem jest zabezpieczenie materaca przed zużyciem i nadmierną eksploatacją, to jednak trudno zaprzeczyć, ze ochraniacz pozwala także zwiększać higienę snu. Skutecznie chroni on wypełnienie podłoża przed wszelkimi zabrudzeniami i przenikaniem cieczy, które mogłyby doprowadzić do zatrzymania wilgoci i rozwoju pleśni. Ponadto ochraniacz ten jest wodoodporny oraz przyjazny dla skóry ze względu na stuprocentowe wykorzystanie bawełny do jego produkcji. Cechuje się miękkością i przewiewnością, co czyni go idealną opcją dla wszystkich alergików. Ochraniacz, podobnie jak pokrowiec materaca, można także prać w pralce w temperaturze do 90 stopni Celsjusza. Jeśli więc dojdzie do jakiegokolwiek zabrudzenia, nie musimy martwić się o czystość naszego materaca, a wystarczy jedynie uprać ochraniacz.

Dla alergików odpowiednie wyposażenie łóżka jest zatem kluczem do zachowania higienicznych warunków snu. W szczególności jednak takie elementy jak materac i poduszka odpowiadają za eliminację dokuczliwych alergenów, tym samym przyczyniając się do zwiększenia jakości wypoczynku. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby poszczególne akcesoria sypialniane cechowały się właściwościami hipoalergicznymi.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.