W każdym domu sypialnia stanowi jedno z ważniejszych pomieszczeń. Wynika to z faktu, iż spędzamy tutaj przynajmniej osiem godzin na dobę. Jednak wielu z nas lubi relaksować się w sypialni lub po prostu odpocząć tam po długim i ciężkim dniu. A jak stworzyć stylowe oraz funkcjonalne wnętrze? Oto najlepsze rady!

W jakim stylu urządzić sypialnię?

Znając metraż swojej sypialni, możemy określić styl, który finalnie chcemy osiągnąć. Zastanówmy się zatem, co nam się podoba lub jakie wnętrze będzie dla nas najbardziej praktyczne. Oto 7 najpopularniejszych stylów!

Styl nowoczesny

Nowoczesne wnętrza i meble są oszczędne w formie, a jednocześnie funkcjonalne. Dominuje tutaj prostota, a także minimalizm. Kolorystyka jest stonowana, gdyż opiera się głównie na bieli, czerni, szarości czy beżu.

Styl skandynawski

Stylowa sypialnia - w jakim stylu ją urządzićProsty, a jednocześnie ciekawy styl, który obecnie jest jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji. Łączy w sobie zarówno oszczędność w formie, jak i przytulność. Dominują tutaj naturalne materiały, miękkie tkaniny oraz jasne barwy uzupełnione kontrastującym kolorem.

Styl klasyczny

Ponadczasowy sposób na urządzanie wnętrza, przez co na kilka lat z pewnością możemy zapomnieć o remoncie! Idealne dla osób, które nie lubią zmian, gdyż wykorzystują trwałe, solidne i eleganckie materiały.

Styl rustykalny

Są to ciepłe, przytulne i kojarzone ze wsią wnętrza. To właśnie tutaj możemy żyć w zgodzie z naturą. Wynika to ze stawiania na naturalne materiały, meble nadgryzione zębem czasu czy dodatki, takie jak kwiaty czy ludowe wzory.

Styl glamour

Styl glamour https://sleepinghouse.pl/artykul/sypialnia-glamour-jak-ja-urzadzic to synonim luksusu i blasku. Tworzymy tutaj bogate, a także pełne przepychu wnętrze, które jest skąpane w bieli, złocie, srebrze czy innych intensywnych kolorach, jak chociażby róż.

Styl boho

Pod pewnymi względami jest podobny do stylu eklektycznego, gdyż również jest kolorowy, fantazyjny i niezobowiązujący. W tym, chaosie można znaleźć powiązania, chociażby w kolorystyce!

Styl eklektyczny

Czasem nie wiemy, na co się zdecydować. Rozwiązaniem może być styl eklektyczny, który łączy różne kolory, sprzeczności czy wykluczające się aranżacje. Mimo wszystko jesteśmy w stanie zachować spójną całość.

W jakie meble zainwestować przy urządzaniu stylowej sypialni?

Finalny wygląd sypialni zależy nie tylko od kolorów i dekoracji, ale także od mebli, na jakie się zdecydujemy. Do mebli, które sprawdzą się niemal idealnie w prawie każdej sypialni, zaliczyć można:

  • pojemną szafę z lustrem, która nie tylko mięśni nasze ubrania, ale także pozwoli nam obejrzeć się z każdej strony przed wyjściem,
  • dwie klasyczne szafki nocne z szufladami, na których możemy położyć takie przedmioty, jak telefon, chusteczkę lub szklankę wody,
  • modną komodę daje nam dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy.

Z czego powinno składać się komfortowe łóżko?

Nie ma co ukrywać – najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Gwarantuje ono właściwe warunki do zdrowego wypoczynku. A po czym możemy poznać zdrowy sen? Przede wszystkim rano budzimy się wypoczęci, pełni energii i w dobrym humorze. Poprzez prawidłową regenerację ciała zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym, jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia. A na jakie elementy warto zwrócić uwagę, aby skomponować komfortowe łóżko?

Materac

Najważniejszym elementem jest materac https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200. Dzięki unikalnej budowie jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Tym samym gwarantuje właściwe wsparcie sylwetki.

Kołdra

Na rynku znajdziemy wysokiej jakości kołdry. Są one odpowiedzialne za przyjemne wrażenie otulenia, a także właściwy komfort termiczny. W ten sposób nasze ciało nie przegrzewa oraz nie wychładza się w czasie snu.

Poduszka

W ofercie sklepów stacjonarnych oraz internetowych takich jak https://sleepinghouse.pl/ znajdziemy m.in. poduszki. Jest to ważny element, który odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, czyli głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Styl wnętrzarski sypialni ma znaczący wpływ na zdrowy sen. Z uwagi na to, warto już dziś zastanowić się, który z nich pasuje do nas lub jaki nam się najbardziej podoba. Oprócz tego nie zapominajmy o komfortowym łóżku!