Średnio człowiek przesypia aż ⅓ swojego życia. Nic dziwnego, w końcu prawidłowe wysypianie się wpływa na funkcjonowanie oraz stan zdrowia. W celu poprawy jakości snu oraz zapewnieniu każdemu użytkownikowi komfortowego i efektywnego snu powstały innowacyjne materace hybrydowe. Czym się wyróżniają, oraz jakie właściwości je charakteryzują? 

Materace hybrydowe – czym są? 

Materace hybrydowe to innowacyjne produkty, które powstały w celu zwiększenia komfortu wypoczynku każdego użytkownika. Od innych materacy odróżnia je wnętrza, które zbudowane jest z połączenia wkładu piankowego oraz sprężynowego. W ten sposób materace hybrydowe zapewniają najlepsze cechy obu tych wypełnień. Charakteryzują się zatem najlepszym wsparciem dla kręgosłupa oraz trwałością. Wyróżnia je także:

  • sprężystość,
  • elastyczność punktowa,
  • niewiarygodna miękkość,
  • odporność na odkształcenia,
  • wysoki poziom higieny i wentylacji wkładu.

Materace hybrydowe mogą posiadać wiele konfiguracji, które zależne są od rodzaju umieszczonych sprężyn oraz wykorzystanych pianek.

Materace hybrydowe – właściwości

Materace hybrydowe - gwarancja efektywnego snu! Materace hybrydowe znajdujące się w ofercie lokalnych sklepów posiadają wyjątkowe właściwości. Wynikają one z zastosowania różnych materiałów gwarantujących spokojny wypoczynek i efektywny sen. Do modeli wartych uwagi zalicza się Hilding Dance, który w swoim wnętrzu posiada sprężyny Pocket Plus. cechują się one solidną, ale drobną budową, dzięki czemu znajduje się ich więcej w porównaniu do standardowej sprężyny kieszeniowej. Umożliwia to lepsze podparcie kręgosłupa i prawidłowe podparcie kręgosłupa. Dodatkowo wewnątrz znaleźć można lekką, ale wytrzymałą piankę wysokoelastyczną, plastyczną piankę FlexiFoam oraz wykazującą właściwości termoregulacyjne piankę FloFom. Innym, ale równie ciekawym modelem jest Hilding Electro, który stanowi dwustronny wkład oraz top gwarantujący 6 twardości – przełożenie lub wyjęcie topu powoduje, że użytkownik może w zależności od swoich potrzeb regulować twardość materaca. A wewnątrz materaca Hilding Electro znaleźć można sprężyny Multipocket oraz:

  • piankę wysokoelastyczną HR, która odpowiada sprężystość i stabilne podparcie kręgosłupa,
  • pianka Fusion, która zapewnia 7 stref twardości umożliwiających dopasowanie się materaca do anatomicznych kształtów ciała,
  • piankę termoelastyczną, która reaguje na ciepło i nacisk ciała ludzkiego,
  • piankę lateksową, która zapewnia właściwości antyalergiczne, antybakteryjne oraz antygrzybiczne,
  • sizal, który jest naturalnym włóknem charakteryzującym się wysoką wytrzymałością.

Materace hybrydowe – dla kogo? 

Materace do spania powinny być dostosowane do użytkownika w jak największym stopniu. Tym właśnie cechują się  materace hybrydowe, które mogą być używane przez praktycznie każdego! Możliwość dopasowania twardości sprawia, że są idealne nie tylko dla osób lekkich i cięższych, ale także i tych, które preferują bardziej miękkie lub twarde podłoże. Idealnie sprawdzą się również u osób aktywnych, ponieważ wspomagają regenerację mięśni. Również alergicy czy osoby cierpiące na bóle kręgosłupa wyśpią się na zaprezentowanych modelach, a to wszystko z uwagi na wysokiej jakości materiały, które zapewniają stabilne wsparcie dla kręgosłupa.

Poszukiwania idealnego materaca może zająć wiele czasu, a i tak nie zawsze może spełniać swoje zadanie. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup pewnego produktu, jakim jest materac hybrydowy. Zagwarantuje on nie tylko odpowiednie warunki do snu, ale także zadba o higienę i jakość.