Jak wiadomo, sen we dwójkę to sztuka kompromisów. Trzeba wybrać materac, który spełni oczekiwania zarówno jednej, jak i drugiej osoby. Zazwyczaj nie jest to łatwe, ponieważ pomiędzy partnerami często jest duża różnica wagowa, dlatego niełatwo jest dobrać odpowiedni wyrób. Idealnym rozwiązaniem mogą być materace Hilding w Bydgoszczy, które słyną z uniwersalności i wysokiej jakości.

Podstawowe zasady higieny snu

Higiena snu to nic innego, jak zbiór zasad, które znacząco wpływają na jakość i efektywność snu, a co za tym idzie – na ogólne samopoczucie. Co zatem robić, by cieszyć się zdrowym i efektywnym snem?

  • Regularnie wietrz sypialnię.
  • Zadbaj o możliwie jak najbardziej schematyczny styl życia. Kładzenie się spać oraz wstawanie o podobnych porach daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga uregulować zegar biologiczny.
  • Zwróć uwagę na to, co jesz. Ogranicz spożycie kofeiny, omijaj nikotynę i alkohol, unikaj wieczornego spożywania cukru.
  • Zadbaj o regularny ruch. Nie musi to być bardzo długi i męczący trening – już 30 minut dziennie spaceru, jogi, czy rozciągania może się okazać bardzo pomocne.
  • Pamiętaj o tym, by przed snem się zrelaksować. Posłuchaj spokojnej muzyki, poczytaj książkę lub prowadź dziennik – znajdź rozwiązanie, które pozwoli odłożyć telefon na bok i będzie Ci odpowiadało najbardziej.
  • Dobierz odpowiednie akcesoria sypialniane: poduszki, kołdry, pościel, a przede wszystkim materac.

Materace dwuosobowe - sprawdź, jakie są dostępne w Twoim mieście!Jaki rozmiar do łóżka dwuosobowego wybrać?

Przyjmuje się, że jedna osoba potrzebuje minimum 70 centymetrów szerokości, by swobodnie się wyspać. Jak jednak wiadomo, każdy ma inny rozstaw barków, niektórzy bardzo często zmieniają pozycję podczas snu i potrzebują nieco więcej miejsca. Aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest również wielkość sypialni. Dla par przewidziano więc kilka rozmiarów materaców:

  • 140×200,
  • 160×200,
  • 180×200,
  • 200×200.

Model “idealny”, czyli jaki?

Zakup nowego podłoża do snu wbrew pozorom nie jest najprostszym zadaniem. Stosunkowo trudno wybrać model idealny bez spędzenia na nim ani jednej nocy. W końcu to właśnie w praktyce najłatwiej ocenić poprawność swojego wyboru. Aby mieć pewność, że wybór będzie właściwy, warto odwiedzić sklep stacjonarny materace Hilding w Bytomiu i to tam wybrać odpowiedni produkt. Nie jest to jednak jedyna możliwość – wiele sklepów internetowych daje konsumentom możliwość przetestowania danego podłoża do snu przez kilka dni, a dopiero później podjęcie ostatecznej decyzji.

Jeśli zależy Ci na tym, aby materac naprawdę wytrzymał wiele lat, a przy okazji miał właściwości prozdrowotne – bez zastanowienia wybierze jeden z modeli oferowanych przez markę Hilding. Posiadają ogromną ilość zalet, a przy okazji są antyalergiczne!