Materac to jeden z najważniejszych elementów sypialni, który pozwala na dobry sen i odpowiednią regenerację organizmu. Dobre podłoże gwarantuje zdrowy kręgosłup i lepszą jakość życia. Kupując materac musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które decydują o jego jakości. Zobacz jaki stopień twardości podłoża będzie dla Ciebie najlepszy. 

Jak dobrać twardość materaca?

Obecny rynek oferuje bardzo wiele modeli materacy o zróżnicowanym stopniu twardości. By wybrać materac idealny dla Ciebie powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na swoje potrzeby, a także budowę ciała i jakość produktu, na który chcesz się zdecydować. Sen na niewygodnym i zbyt twardym, lub zbyt miękkim podłożu może być powodem niewyspania i nieustannego bólu pleców. Przy zakupie materaca pomyśl nad tym, jakiego rodzaju podłoże jest dla Ciebie najwygodniejsze. Kluczowym elementem na który powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze materaca jest waga. Osoby lżejsze, ważące do 60 kilogramów powinny wybierać modele miękkie, natomiast cięższe powinny decydować się na średnio twarde, twarde, lub bardzo twarde materace. Oczywiście niesamowicie istotny jest także wzrost. W inny sposób stopień twardości odczuje osoba o wzroście 160, a w inny ta, która mierzy 190 cm. Liczy się również stan zdrowia użytkownika materaca. Powinieneś zabrać pod uwagę przede wszystkim problemy z krążeniem, czy schorzenia kręgosłupa.

Co w przypadku materaca dla pary?

Jaki stopień twardości materaca wybrać Sprawdź lokalną ofertę!Wtedy kwestia wyboru stopnia twardości materaca nieco się komplikuje. Powinien być on dobrany zarówno do Twoich potrzeb, jak i potrzeb Twojego partnera. Jeśli są bardzo różne, dobór podłoża może być problematyczny. Istnieje jednak rozwiązanie! Możecie kupić dwa osobne materace, a każdy z nich dobrać do swoich indywidualnych potrzeb. Między modelami stworzy się jednak szpara, którą łatwo możecie zniwelować. Wystarczy, że zakupicie materac nawierzchniowy, który wyrówna powierzchnię. Jeśli nie chcecie kupować dwóch osobnych produktów, musicie dobrać stopień twardości materaca do osoby cięższej. Najlepiej decydować się na średnio twarde, bądź twarde modele, które zapewnią Wam odpowiednie podparcie dla całego ciała i pozwolą na spokojny wypoczynek. Świetnym wyborem może okazać się materac sprężynowy, który jest niesamowicie solidny i trwały. Posiada także elastyczność punktową, dzięki czemu nie przenosi drgań. Sprawia to, że zmiana pozycji podczas snu jest niewyczuwalna dla Twojego partnera. Nie musisz martwić się więc, że go obudzisz.

Nie zawsze zrozumiałe oznaczenia

Stopień twardości materaca określa się za pomocą litery H i cyfry. Im większa cyfra, tym twardsze podłoże. Modele H1 są miękkie i przeznaczone dla osób nieprzekraczających 60 kilogramów. Najlepiej sprawdzą się dzieciom i nastolatkom. Materace H2 posiadają średni stopień twardości, a korzystać z nich powinny osoby ważące od 50 do 80 kilogramów. To często świetnie rozwiązanie dla par. Modele o oznaczeniu H3 są średnio twarde i przeznaczone dla osób ważących od 80 do 100 kilogramów. Najtwardsze modele posiadają oznaczenie H4 i H5. Będą dobrym wyjściem dla osób ważących ponad 100 kilogramów i wszystkich tych, którzy wolą twardsze podłoża. Już dzisiaj zdecyduj się na zakup jakościowego produktu i zobacz ofertę materacy Kamienna Góra oraz Pisz. Pamiętaj, żeby decydować się tylko na modele od renomowanych producentów, które kupisz w sprawdzonych salonach.