Materace dla osoby ciężkiej – na co szczególnie należy zwrócić uwagę wybierając tego typu modele i jak znaleźć idealny? Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat!

Czy model lateksowy to dobry pomysł?

Jesteśmy przekonani, że świetnym rozwiązaniem dla osoby o wyższej wadze będą materace, które posiadają piankę lateksową. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że wskazany surowiec jest bardzo trwały, co oznacza, że nie będzie się odkształcać i przez długi czas gwarantuje komfortowy sen niezależnie od naszej wagi. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie Hilding Melody. Wskazany model obiecuje stabilne podparcie, w związku z czym zapobiega powstawaniu dolegliwości bólowych, które rano mogą się często pojawiać w wyniku spania na źle dopasowanej powierzchni. Ważnym jest jednak fakt, że całość dostosowuje się do naszego kształtu ciała. Warto dodać, że najwyższej jakości materace, tak jak właśnie wskazany posiadają wypełnienie wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie, w związku z czym ich użytkownicy znacznie lepiej się wysypiają, a obolałe mięśnie lepiej się regenerują.

Twarde i stabilne podparcie!

Materace dla osoby ciężkiej - wybierz najlepszy model!W przypadku osób ciężkich kluczowym jest zapewnienie twardego i stabilnego podparcia na całą noc. Dlatego prawdziwym strzałem w dziesiątkę może okazać się Hilding Foxtrot. Posiada on aż dwie twardości: może być twardy albo bardzo twardy, w związku z czym wystarczy tylko go obrócić na drugą stronę, aby zmienić siłę podparcia. Jego wypełnienie stanowi pianka wysokoelastyczna, która gwarantuje naprawdę komfortowy sen, jest ona bardzo trwała. Specjalne profilowanie wkładu obiecuje, jeszcze lepsze podparcie. Warto także dodać, że całość zapewnia świetną cyrkulację powietrza, dzięki czemu mamy pewność, jeśli chodzi o higienę na najwyższym poziomie. Odpowiednio wentylowany wkład pozwoli uniknąć rozwoju drobnoustrojów i pleśni, które mogą spowodować szkodliwe dla zdrowia alergie.

Jaki materac sprężynowy?

Dla osób korpulentnych dobrze sprawdzi się tutaj również materac sprężynowy, a dokładniej kieszeniowy, gdzie każda sprężyna została umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu w sposób indywidualny reaguje na nacisk. Koniecznie należy zwrócić uwagę na Hilding Pasodoble. Podparcie na najwyższym poziomie gwarantuje między innymi także mata kokosowa, która świetnie utwardza całą konstrukcję, a także ma właściwości antybakteryjnych. Ważną jest również mata sizalowa, która świetnie amortyzuje sprężyny.

Jesteśmy przekonani, że wysokiej jakości materace zagwarantują każdemu komfortowy sen, niezależnie od naszej wagi, dlatego warto jest właśnie je wybierać.