Materce sprężynowe, zwane także w węższych kręgach,bonellowymi, dzięki swojej sprawdzonej i stosowanej od wielu lat konstrukcji uchodzą za produkty trwałe i solidne, które gwarantują nam jakość oraz sprawność na lata. Tak samo jest w przypadku materaca Cha-cha, znajdującego się w katalogu firmy HIlding. W poniższym tekście poznacie specyfikacje tego produktu oraz jego zalety, a także poznacie stopnie twardości materaca, które zostały opisane w merytoryczny i przystępny sposób dla każdego.

Rodzaje materacy ze względu na ich twardość

Stosując profesjonalną klasyfikacje oraz terminologię pośród materacy sprężynowych (bonellowych) możemy wyróżnić kilka klas twardości: H1, H2, H3, H4 (kolejność w skali od najbardziej miękkiego do najtwardszego). Twardość H1 polecana jest dla osób o wadze poniżej 60kg. Najczęściej takowe materace wykonane są ze zwykłej pianki lub lateksu, co powoduje, że materac jest miękki, a jednocześnie zachowuje swoją elastyczność. Ten rodzaj twardości najczęściej jest polecany dla niemowląt oraz małych dzieci. Kolejnym typem twardości jest H2, czyli najlepsza propozycja dla osób w przedziale wagowym 60 – 80 kilogramów. Jego konstrukcja optymalnie sprawdza się dla osób lubiących niezbyt twarde powierzchnie do spania, a wiemy, że taka grupa konsumencka jest bardzo liczna. Przedostatnim typem materaca ze względu na jego twardość jest model H3 – szczególnie mocno polecany osobom o wadze powyżej 80 kilogramów, a także tym, którzy podczas spania cenią sobie popularne uczucie twardości. Ostatnim rodzajem materaca sprężynowego ze względu na jego twardość jest model H4 po który najchętniej – i słusznie – sięgają osoby masywne o wadze ciała powyżej 100 kilogramów. Oczywiście warto zaznaczyć, że nie tylko waga powinna być czynnikiem wpływającym na wybór materaca, więc w przypadku wszelakich wątpliwości rekomendowana jest zawsze konsultacja ze sprzedawcą lub lekarzem w przypadku schorzeń kręgosłupa.

Hilding Cha-Cha - twardości materacySprężystość powierzchniowa nie dla dzieci poniżej 6 roku życia

Materace sprężynowe charakteryzują się tzw. sprężystością powierzchniową, a nie zaś elastycznością punktową, dlatego też w tym miejscu warto zaznaczyć, że nie są polecane dla dzieci poniżej 6 roku życia. Dobranie preferowanej twardości jak i odpowiedniego pokrowca zapewnia bardzo solidne łóżko i zapobiega pogłębiającym się problemom z kręgosłupem dzięki czemu materac jest idealny do twojego trybu snu. Warto o tym pamiętać w kontekście naszych najmłodszych pociech o które musimy dbać podwójnie mocno, ale także nas samych, kiedy podejmujemy decyzję o kupnie nowego materaca do naszej sypialni.

Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w materacu Hilding Cha-cha

Wyjątkowe rozwiązania zastosowane w Hilding Cha-Cha to innowacyjna pianka Velvet Touch o wysokości 3cm, która powstała na potrzeby firmy Hilding. Na tle innych pianek wyróżnia ją sprężystość i miękkość w dotyku, a także przewiewność, dzięki czemu zapewnia wysoką higienę snu. Velvet Touch nadaje materacowi również optymalnej twardości, która w przypadku Cha-Cha wzmocniona została dodatkowo zastosowaną z każdej strony sprężyny kieszeniowej warstwą naturalnego filcu. W efekcie użytkownicy zyskują niezwykle komfortowy materac w przystępnej cenie, który przez długie lata będzie służył jako ulubione miejsce odpoczynku, a jeśli nie wierzycie nam na słowo to przekonajcie się sięgając po ten model w sklepie, który dostępny jest w dwóch wariantach: z pokrowcem Tencel lub Italiano.