Właściwe dobrany materac nawierzchniowy pomaga uczynić dobry sen jeszcze lepszym. Nadaje uczucie otulenia oraz miękkości, jednocześnie umożliwiając systemu strefowemu dostarczenie optymalnego wsparcia dla całego ciała. Przekonajcie się z poniższego artykułu, jaki wybór będzie najlepszy i dlaczego warto postawić na model materaca nawierzchniowego Hilding Bass.

Rola materacy nawierzchniowych

Jaka jest rola tego typu materacy? Przede wszystkim pozwalają zniwelować skutki działania zużytego lub po prostu źle dobranego głównego materaca. Najważniejsze problemy wynikają z jego niewłaściwego stopnia twardości. Zbyt miękki lub zbyt twardy materac bazowy powoduje dyskomfort podczas snu, z kolei jego wymiana oznacza często dużą inwestycję. Prostym i przystępnym cenowo rozwiązaniem może tu być materac nawierzchniowy o odpowiednim stopniu twardości – taki jak chociażby model Hilding Bass, który jak żaden inny produkt dostępny na rynku, zwiększy uczucie twardości.

Zastosowanie materacy nawierzchniowych

Wybór takiego materaca pozwoli nam między innymi na podniesienie standardu obecnego łóżka, jeśli nasz pierwotny wybór okazał się nie do końca trafiony. Takie materace mogą być także idealnym rozwiązaniem dla osób, które sypiają na kanapach czy popularnych rogówkach, a dzięki zastosowaniu takiego materaca mogą znacząco wpłynąć na jakość naszego snu. Bardzo często sięga się również po nie ze względu na oszczędności, które w dzisiejszych, niestabilnych czasach powinny być priorytetowe dla każdego gospodarstwa domowego.

Lekkość, podwyższone uczucie twardości i optymalna cyrkulacja powietrza

Materace nawierzchnioweTo definiuje model Hilding Bass, a dzieje się tak między innymi z powodu zastosowania innowacyjnej, sprężystej pianki Velvet Touch (o wysokości 4,7cm), która powoduje podwyższenie uczucia twardości przy jednoczesnym zachowaniu – charakterystycznej dla tych modeli – sprężystości. Poza podwyższeniem poziomu twardości materaca bazowego model ten wyróżnia się także optymalną cyrkulacją powietrza, która sprawia, że nasz materac w trakcie nocy „oddycha” razem z nami. Taki stan rzeczy wpływa wprost na zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich alergików, gdyż zastosowane naturalne materiały nie powodują uczuleń czy alergii. Jeśli zatem potrzebujesz ochrony dla swojego materaca głównego to model Hilding Bass (dostępny w dwóch puszystych, antyalergicznych pokrowcach: Cashmere lub Tencel) będzie najlepszym wyborem; także dla osób preferujących wygodę i aktywny styl życia, gdyż rolowana konstrukcja materaca pozwala zabrać go ze sobą nawet na koniec świata.

Dodatkowe zalety materaca Hilding Bass

Poza możliwością rolowania materaca i zabrania go w daleką podróż warto wskazać, że materac ten można prać (w 40°C lub 60°C w zależności od wybranego pokrowca) bez obaw o utratę jakości czy swoich właściwości, a także co powinno cieszyć najbardziej potencjalnych konsumentów – producent zapewnia aż 15 lat gwarancji na wkład materaca, co sprawia, że możecie spać w jeszcze większym spokoju oraz komforcie.