Od samego dzieciństwa każdy człowiek na świecie zastanawia się, kim zostanie w przyszłości. Najczęstsze odpowiedzi to między innymi lekarz, nauczyciel czy strażak. Każda profesja ma oczywiście swoje plusy i minusy, jednak istnieją zawody, w których trudno znaleźć jakieś pozytywy. Jakie są ekstremalne prace, których nie chciałbyś wykonywać? Jakie zawody należą do jednych z najniebezpieczniejszych na świecie? Tego dowiesz się z poniższym artykule, dlatego, jeśli jesteś tego ciekawy, to koniecznie czytaj dalej!

Poznaj ekstremalne zawody!

Dla każdego człowieka ekstremalny zawód może oznaczać tak naprawdę coś zupełnie innego. Jednak istnieje lista profesji, które odgórnie zaliczane są do tych najbardziej niebezpiecznych. Które zawody do nich należą?

  • Psycholog krokodyli – niektórym osobom aż trudno uwierzyć w to, że taki zawód istnieje. A jednak! Do zadań psychologa krokodyli należy przede wszystkim wywabianie tych ogromnych gadów z wody na brzeg i obserwacja ich zachowań. Dzięki tej trudnej pracy z każdym dniem wiemy coraz więcej o krokodylach. Psycholog krokodyli jest bardzo niebezpiecznym zawodem ze względu na to, że specjalista może zostać zaatakowany przez dzikie zwierzę. Istnieje jednak ogromny plus tego zawodu, czyli pensja, która wynosić może nawet około dwudziestu pięciu tysięcy złotych miesięcznie.
  • Łowca burz – kolejny ekstremalnym zawodem jest łowca burz. Ta praca polega na uciekaniu przed tornadami, ale jednocześnie podążaniu za nimi, aby wykonać niesamowite zdjęcia, filmy oraz zebrać odpowiedni materiał do badań. Wielu łowców burz jest amatorami, jednak znajdą się wśród nich także poważni naukowcy. Nie można jednoznacznie określić widełek, które określiłyby, ile łowca burz zarabia miesięcznie.
  • Ekstremalne zawody - czyli prace, które nie chciałbyś mieć!Dojarz węży – jest to bardzo niebezpieczny zawód, który polega na pozyskiwaniu jadu węży w odpowiedni sposób, trzymając głowę gada. Musi on wbić swoje zęby jadowe w siatkę przyczepioną do specjalnego naczynia. Tutaj pojawia się przede wszystkim obawa przed ukąszeniem, ponieważ jad pozyskiwany jest z jadowitych węży w celu wykonania surowicy. Dojarz węży może zarobić około piętnastu tysięcy złotych miesięcznie.
  • Instruktor skoków spadochronowych – niewiele osób zdecydowałoby się na zostanie instruktorem skoków spadochronowych ze względu na niebezpieczeństwo, jakie się z tym zawodem wiąże. Największe obawy są wobec sprzętu, który zawsze może zawieść. Instruktorzy skoków spadochronowych mogą liczyć na wynagrodzenie osiągające około trzynastu tysięcy złotych na miesiąc.
  • Nurek jaskiniowy – jest to kolejny bardzo niebezpieczny zawód, na który decydują się tylko osoby, które czują się, jak ryba w wodzie. Nurek jaskiniowy może zarabiać ponad dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie.
  • Strażak – oczywiście większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że strażak to bardzo wymagający zawód, który śmiało, można zaliczyć do tych niebezpiecznych. Związane jest to przede wszystkim z obcowaniem z ogniem oraz ratowaniem osób z niebezpiecznych sytuacji, niekiedy samemu tracąc zdrowie oraz życie. Strażak w Polsce może otrzymywać miesięczne wynagrodzenie w wysokości około dziesięciu tysięcy złotych w zależności od stopnia.
  • Przewodnika na safari – jadąc w egzotyczne miejsce, bardzo często osoby decydują się na wynajęcie profesjonalisty, który ze szczegółami opowie im o np. safari. Przewodnik narażony jest na spotkanie z dzikimi zwierzętami, co może skończyć się bardzo tragicznie. Osoby wykonujące ten zawód mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie, które wynosi ponad dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie.
  • Kaskader – każdy z nas choć raz w jakimś filmie czy serialu widział kaskadera, czyli osobę, która profesjonalnie wykonuje ekstremalne upadki. Musi być ona w tym doskonale wyszkolona, aby nie ucierpieć na zdrowiu, a nawet swoim życiu, dlatego też tę pracę można zaliczyć do tych niebezpiecznych. Kaskaderzy mogą zarabiać ponad dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie.
  • Przewodnik po Mount Evereście – amatorów wspinaczki jest wielu, a przy najwyższym szczycie na świecie tak naprawdę każdy staje się malutki. Dlatego też osoby pragnące wejść na Mount Everest potrzebują przewodnika, który wesprze ich na wszystkie możliwe sposoby. Taka osoba w sezonie swojej pracy może zarobić ponad dwadzieścia tysięcy złotych.
  • Przewodnik na spływach – spływy kajakowe należą do wspaniałych przygód przez znaczną część Polaków, jednak niektóre z nich są bardzo niebezpiecznie i cechują się szybkim nurtem rzeki, skałami, spadkami i wzniesieniami. W takich momentach potrzebny jest przewodnik po spływach! Jego doświadczenie pozwoli na bezpieczny spływ swoim klientom. Może on liczyć na zarobki osiągające nawet trzydzieści tysięcy złotych w sezonie.

To oczywiście tylko kilka przykładów zawodów, które charakteryzują się ekstremalnymi warunkami pracy i wysokim ryzykiem dla życia i zdrowia. Istnieje ich o wiele więcej! Dlaczego ludzie wybierają właśnie te profesje?

Dlaczego ludzie wybierają niebezpieczne profesje?

Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na podjęcie niebezpiecznych profesji, pomimo ryzyka związanego z ich wykonywaniem. Po pierwsze może ich motywować pasja i miłość do wyzwań, ponieważ dla wielu osób wybranie tego, a nie innego zawodu wiąże się z wielkim zainteresowaniem ekstremalnymi wyzwaniami. Podczas ich wykonywania czują się oni żywi i spełnieni. Drugim aspektem jest poczucie adrenaliny oraz emocji, które w wielu przypadkach jest uzależniające. Niektóre osoby twierdzą, że wybór niebezpiecznego zawodu wiązał się z poczuciem misji i celu, aby pomagać innym osobom w potrzebie. Niektóre niebezpieczne profesje oferują wysokie zarobki, co może być motywacją dla osób poszukujących stabilnego źródła dochodu, nawet jeśli wiąże się to z ryzykiem dla ich zdrowia i życia.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie są najniebezpieczniejsze zawody na świecie! Wymagają one dużej ilości poświęcenia oraz dbania o swoje zdrowie poprzez pełnowartościową dietę, oraz optymalny sen. To ostatnie może być zapewnione przez dobrej jakości materac, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji. Kupisz go zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych znajdujących się w mieście Bydgoszcz. Tam z całą pewnością znajdziesz to, czego szukasz!