Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aż ⅓ swojego życia poświęcamy na sen. Długość wypoczynku zależy w dużej mierze od naszego wieku. Dzieci potrzebują znacznie więcej snu, niż dorośli czy osoby starsze, gdyż w tym czasie rozwijają się. Jednak każde łóżko powinno być wyposażone w wysokiej jakości akcesoria sypialniane. Zatem o czym warto pamiętać przy komponowaniu komfortowego łóżka, zarówno dla siebie, jak i dla dziecka?

Po pierwsze – materac

Materac do spania stanowi najważniejszy element wyposażenia każdej sypialni. Został stworzony z najwyższej jakości materiałów, które korzystnie wpływają na komfortowy oraz zdrowy sen. A w jaki sposób? Otóż dzięki swojej unikalnej budowie oraz licznym właściwościom, materac do spania jest w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób gwarantuje wsparcie dla kręgosłupa oraz sylwetki. Tym samym, materac do spania odpowiada za:

  • właściwą regenerację mięśni,
  • redukowanie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa,
  • minimalizuje ryzyko pogłębiania się schorzeń kręgosłupa.

Akcesoria sypialniane dla osób starszych i młodszychPo drugie – poduszka

Poduszka do spania odpowiada za prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki i kręgosłup w odcinku szyjnym. Z uwagi na to, jej wybór oraz prawidłowe dopasowanie do osobistych potrzeb i preferencji pełni tutaj kluczową rolę. Warto pamiętać o uwzględnieniu:

Po trzecie – kołdra

Kołdra do spania gwarantuje komfort termiczny w czasie snu. Jest to ważne, gdyż wówczas funkcje życiowe ulegają spowolnieniu. Decydując się na wysokiej jakości model, powinniśmy uwzględnić przede wszystkim:

  • rozmiar, czyli długość i szerokość,
  • rodzaj wypełnienia,
  • gramaturę.

Po czwarte – pościel

Pościel to zestaw składający się z poszewki na kołdrę i poszewki na poduszkę lub poduszki. Wyróżnia się ona dwiema podstawowymi funkcjami. Po pierwsze – odpowiada za komfortowy sen, gdyż przez całą noc ma kontakt z naszą skórą. Z uwagi na to, powinna charakteryzować się miękkim oraz antyalergicznym materiałem, który szybko pochłania i oddaje wilgoć. Po drugie – dopełnia aranżację sypialni. Jest to możliwe z uwagi na fakt, iż występuje w różnych kolorach i fasonach.

Po piąte – prześcieradło

Prześcieradło to najbardziej wierzchnia warstwa pościeli, która ma za zadanie chronić materac do spania przed zabrudzeniem. Na współczesnym rynku możemy znaleźć modele, które różnią się między sobą rozmiarem oraz materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Mamy również do wyboru prześcieradła z gumką lub bez – kwestia ta zależy od naszych preferencji.

Po szóste – ochraniacz na materac

Ochraniacz na materac to obowiązkowy element wyposażenia każdego łóżka. Odpowiada on za ochronę podłoża do spania przed zabrudzeniem lub zawilgoceniem. Warto postawić na bawełniany ochraniacz na materac, gdyż wpływa nie tylko na trwałość, ale także higieniczne warunki do spania.

Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci, pełni sił i chęci do działania. Jest on ważny niezależnie od wieku, dlatego już dziś warto wyposażyć zarówno swoją sypialnię, jak i dziecka czy seniora w najważniejsze akcesoria sypialniane.